پنجره upvc

پنجره upvc و مزایای آنشنبه ۲۰, مرداد ۱۳۹۷

پنجره upvc و مزایای آن

مزایای پنجره upvc

چوب در قدیم به عنوان مواد اولیه برای تولید درب و پنجره مورد استفاده قرار داده می شد. محصولات چوبی به دلیل جنس خود سرما و گرما را از خود عبور نمی دهند که یکی از مزایای آن همین جلوگیری از به هدر رفتن انرژی است. اما همین چوب در مدت زمان بالاتر دچار پوسیدگی می شود و در مقابل عوامل طبیعی از جمله رطوبت یا آتش بسیار مقاومت پایینی از خود نشان میدهد.
از این رو سازندگان پنجره های آهنی را مورد توجه قرار دادند و به علت دوام بالای آن بیشتر می توان در ساختمانهای قدیمی شاهد پنجره های آهنی باشیم. ولی به مرور زمان معایبی چون عایق نبودن و زنگ زدگی و نداشتن زیبایی برای محیط از دور رقابت حذف شدند.
با ورود آلومینیوم بسیاری از مشکلات حل شد.آلومینیوم مقاومت بیشتری در برابر عوامل طبیعی از خود نشان می دادند و کمتر دچار خوردگی می شدند و در عین حال سبکتر و ظریفتر بودند. اما متاسفانه این نوع پنجره ها آن گونه که باید عایق نبودند و موجب حدر رفتن انرژی می شدند.
امروزه با استفاده از پنجره upvc همه مشکلات نام برده شده به حداقل رسیده است. این نوع پروفیل ها یک عایق بسیار خوب در برابر شرایط محیطی می باشند و بسیار سخت و مقاوم هستنند. زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند و در طرح ها و رنگ بندی های زیادی تولید می شوند که به راحتی پاسخ گوی هر نوع سلیقه ای هستند.
حال می خواهیم بیان کنیم که پنجره های upvc چه شاخصه هایی نسبت به پنجره های آلومینیومی دارند و دلیل اصلی تعویض پنجره های قدیمی آلومینیومی چه مواردی می تواند باشد.

پنجره upvc و مزایای آن

۱٫ عایق حرارت
همان طور که می دانید آلومینیوم رسانای گرماست و می تواند حرارت را از خود عبور دهد. پنجره هایی آلومینیومی باعث می شود حرارت در داخل خانه به راحتی بیرون رود و در این مورد اتلاف انرژی صورت می گیرد و می تواند موجب هزینه برای مصرف کننده شود. برای حل این مشکل تولیدکنندگان برای این نوع از درب و پنجره ها از ماده ای به نام ترمال بریک استفاده می کنند.
این ماده باعث افزایش عایق پنجره آلومینیومی می شود ولی یکپارچگی آن را از بین میبرد و همینطور قیمت پنجره را نیز بالا میبرد.
حال آن که پنجره upvc به طور کلی عایق حرارت است و در فصلها باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود. یکی از ویژگیهای پنجره upvc امکان ساخت پروفیل های چند حفره ای است که باعث بیشتر شدن عایق پنجره می شود.

۲٫ سازگاری با محیط زیست و سلامت 
خیلی ها فکر می کنند که آلومینیوم به دلیل ارزانتر بودن خطر کمتری را نیز برای محیط زیست دارند اما بدانید که بررسی ها نشان دهنده آن است که در فرایند تولید پنجره های آلومینیومی مواد شیمیایی سمی زیادی را بر جای می گذارد که که سرطان زا نیز هست. اما در مقابل ما upvc را داریم که از پلاستیک pvc ساخته شده که نه تنها موارد گفته شده را ندارد بلکه مقاوم و پایدار نیز هست. مهمتر آن که در فرایند تولید پنجره upvc فقط بخار آب ایجاد می شود و مواد زائدی را وارد محیط زیست نمی کند و به طور کل قابل بازیافت هستند.

 

پنجره upvc و مزایای آن 1
۳٫ مقاومت در برابر اشتعال 
یکی از ویژگیهای پنجره های upvc این است که در برابر حرارت آتش نمی گیرد و گاز های سمی تولید نمی کند ولی در مقابل پنجره های آلومینیومی با حرارت زیاد آمکان اشتعال دارند یا حتی گازی که از خود ساطع می کنند می تواند موجب دردسر در شرایط بحرانی شود.

۴٫ زیبایی 
برای پروفیل های upvc رنگ سفید به عنوان رنگ پایه و اصلی استفاده می شود ولی با انواع روکشهای طرح دار و انواع رنگ های متنوع می توانید این پنجره ها را با دکوراسیون منزل خود هماهنگ کنید. این روکشها مقاومت بالایی دربرابر عوامل محیطی دارد و به سادگی رنگ آن از بین نمی رود و تا سالها مقاومت خود را در برابر عوامل فرسایشی حفظ می کند.
در همین راستا پنجره های آلومینیومی به مرور زمان رنگ خود را از دست می دهند و کدر میشود و رنگ آن در فصول مختلف باعث ریختگی و خراشیدگی می شود.این پنجره ها به دلیل مشکلات فنی و عدم تغییر شکل در روند خم موجب هزینه های بالا در ساختمان می شود و آنگونه که باید جلوه خاصی به خانه نمی دهد.

شرکت سیجاندژ بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه خواهد داد. شما می توانید با تماس با ما سفارش خود را ثبت کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.