پنجره upvc

پنجره upvc ایمن برای کودکانشنبه ۰۵, خرداد ۱۳۹۷

پنجره upvc ایمن برای کودکان

پنجره upvc

می دانید که زندگی شهری نیازمند رعایت ایمنی است. زیرا زندگی آپارتمان نشینی نیازمند حفظ ایمنی خانواده است.

یکی از مسائلی که در منازل نگران کننده است وجود پنجره های تمام قد است زیرا ارتفاع زیادی دارند و برای کودکان بسیار خطرناک است.

حتی در پنجره های معمولی با ارتفاع کم ممکن است کودک با شنیدن هر گونه صدایی( مثلا صدای دوستان ) پنجره را باز کرده، تنه اش را بیرون آورد و اینگونه می تواند اتفاق ناگواری به وجود بیاید.

در پنجره upvc ایمن ، بحث ایمنی و عملکرد پنجره ها برای کودکان با استفاده از یراق دوحالته Tilt First یا ابتدا مورب باز شو به طور کامل رعایت گردیده است.

نحوه کارکرد پنجره upvc ایمن با یراق دو حالته Tilt First یا ابتدا مورب باز شو

نحوه کارکرد و ترتیب بازشو پنجره دوجداره یو پی وی سی  ایمن با یراق دو حالته Tilt First کاملا مخالف با پنجره دوجداره یو پی وی سی با یراق دو حاته عمومی Tilt & Turn می باشد
در هر دو نوع یراق یاد شده زمانی که دستگیره رو به پائین یعنی بر روی ساعت ۶ قرار دارد بسته است.

پنجره upvc ایمن برای کودکان
در پنجره های دوجداره با یراق دو حالته معمولی Tilt & Turn وقتی دستگیره بر روی ساعت ۳ قرار می گیرد حالت بازشوی لولایی پنجره از روبرو (Turn) عمل کرده و پنجره باز می شود که همین مسئله بحث ایمنی را مطرح می سازد اما در پنجره دوجداره یو پی وی سی ایمن  با یراق دو حالته Tilt First یا ابتدا مورب باز شو وقتی دستگیره بر روی ساعت ۳ قرار می گیرد پنجره از حالت مورب بالا (Tilt) باز می شود.

در پنجره دوجداره یو پی وی سی با یراق دو حالته معمولی Tilt & Turn وقتی دستگیره به سمت بالا و بر روی ساعت ۱۲ قرار می گیرد پنجره از حالت مورب یا (Tilt) باز می شود اما در پنجره دوجداره یو پی وی سی با یراق دو حالته Tilt First زمانی که دستگیره بر روی ساعت ۱۲ قرار می گیرد پنجره از حالت لولای روبرو (Turn) باز می شود.

تنها کسی می تواند پنجره را در این حالت باز کند که کلید تعبیه شده بر روی دستگیره را به همراه داشته باشد که مسلما کلید در دست کودک یا شخص ثالثی نیست.

این نوع سیستم بازشو می تواند ضامن ایمنی کامل پنجره برای کودکان باشد.
البته این مکانیزم می تواند در مدارس، بیمارستان و سایر مکانها که در آن بحث ایمنی بازشو مطرح باشد مورد استفاده قرار بگیرد.

می توانید نظرات خود را در این باره با سیجاندژ در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.