پنجره upvc

پنجره دوجداره رنگییکشنبه ۰۶, خرداد ۱۳۹۷

پنجره دوجداره رنگی

امروزه با پیشرفت هایی که علم معماری داشته و همچنین با توجه به علایق و سلیقه های متفاوت افراد ، تنوع رنگ در کلیه ی مصالح ساختمانی از مواردی است که مورد توجه مهندسین و طراحان دکوراسیون قرار گرفته است.

رنگ درب و پنجره به عنوان کالایی مهم در نمای ساختمان و در نمای داخل واحد مسکونی بسیار حائز اهمیت است وباتوجه به اینکه حجم عظیم در و پنجره های امروزی پنجره دوجداره است ،درخواست برای تنوع رنگ در این نوع پنجره ها وجود دارد.

شاید برای شما نیز سوال باشد که تولید درب و پنجره upvc در رنگ های متفاوت امکان پذیر است؟

پروفیل اینگونه پنجره دو جداره ذاتا سفید است و تاکنون به علت وجود برخی از مسائل در امر پروفیل پنجره امکان تولید پروفیل تمام رنگی ( یعنی در تمام نقاط حتی در قسمتهای داخل که با برش پروفیل در داخل دیواره ها مشهود باشد ) وجود ندارد.

با توجه به مشکل پلیمر یاد شده پروفیل های رنگی یو پی وی سی در بازار در سه حالت تولید می گردند که در اینجا به آن اشاره می کنیم .

پنجره دوجداره رنگی

پنجره دوجداره با پروفیل لمینیت شده

در این حالت پروفیل بعد از اکسترود و تولید به قسمت لمینت ارسال شده و بر روی پروفیلای شش متری ، فیلمهای ( لایه های ) لمینت چسبانده ونصب می شود و جهت مونتاژ به کارخانه تولید پنجره دوجداره ارسال میگردند.

جهت لمینیت کردن پروفیل، نوع فیلم مصرفی و بحث صحیح و استاندارد آن بسیار حائز اهمیت است .زیرا در صورت استاندارد نبودن و کیفیت پایین لمینیت امکان بر آمدگی در مدت زمان در برخی نقاط وجود دارد.

عمدتا رنگ بندی پروفیل لمینت شده تعداد محدودی می باشد وعمده موجود آنها لمینتهای طرح چوب می باشد.

سیستم Co- extrude رنگهای اکرلیک بر روی پروفیل

در این سیستم هنگام تولید وخروج پروفیل از قالبهای اکسترود ،یک لایه رنگ بر روی آن تزریق می گردد. فقط می بایست رنگ استفاده شده دارای استانداردهای لازم (مقاومت در برابر اشعه ) را داشته باشد.

بهتر است بدانید اینگونه سیستم در ایران اجرایی نمی باشد و تولید این نوع پروفیل رنگی عمدتا در تعداد محدودی از کشور های اروپایی دیده می شود .

 

سیستم رنگ آمیزی پنجره دو جداره

در این سیستم ، پنجره بعد از تولید و مونتاژ به کارخانه رنگ ارسال شده تا رنگ مورد نظر بر روی آن رنگ آمیزی شود .

 

این نوع رنگ آمیزی نسبت به دو نوع قبلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید هر نوع رنگ دلخواهی را بر روی پنجره دوجداره انجام دهید در حالی که در دوحالت قبلی شما امکان تنوع رنگ زیادی را ندارید .

همچنین جنس و نوع این رنگ کاملا متفاوت با رنگهای ساختمانی و اتوموبیلی و…. موجود در بازار است و فقط مخصوص اینگونه پنجره دوجداره ساخته شده است.

یکی از مزایای این مدل رنگ آمیزی قابلیت تعویض پنجره قدیمی با پنجره upvc به همان رنگ قبلی است. شما میتوانید بعد از تعویض رنگ قبلی را ایجاد کرده و نمای ساختمان را حفظ کنید.

نظرات خود را با سیجاندژ در میان بگذارید.

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.