پنجره upvc

نگهداری از پنجره upvcشنبه ۲۹, اردیبهشت ۱۳۹۷

نگهداری از پنجره upvc

پنجره upvc

پنجره upvc یکی از بهترین پنجره هایی است که می توان برای ساختمان خود آن را انتخاب نمود و از مزایای ویژه ی آن لذت برد. با خرید و نصب پنجره upvc علاوه بر اینکه زیبایی خانه  و محل کار خود را چند برابر می کنید، می توانید از لحاظ امنیت و آرامش خیال خود را راحت کنید. با استفاده از این پنجره های دوجداره دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا این پنجره ها با ویژگی های بسیاری که دارند می توانند همه ی نیازهای شما از یک پنجره را تامین کنند.

بعد از این پنجره upvc مورد نظر خود را انتخاب و نصب کردید باید به نکاتی در خصوص پنجره upvc دقت کنید. یکی از نکات مهم بعد از نصب پنجره یو پی وی سی نگهداری از این پنجره ها است که در این مقاله بطور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

 

در اینجا برخی از مزایای پنجره upvc را به شما توضیح خواهیم داد.

  • زیبایی و سبکی وزن
  • عدم اشتعال
  • خمش پذیری
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  • انعطاف پذیری
  • قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف
  • قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی
  • عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته
یکی از مزایای بارز پنجره یو پی وی سی که محبوبیت آن را افزایش داده است نقش موثر آن در صرفه جویی انرژی می باشد.

با استفاده از این پنجره های دوجداره می توان به راحتی در هزینه و انرژی صرفه جویی کرد.

نکته ی مورد توجه اینکه بعد از خرید پنجره upvc باید نصب آن را به یک متخصص سپرد تا بدون هیچ مشکلی مراحل نصب پیش برود.

نکته ای دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد نگهداری از پنجره های upvc است که در این مقاله به طور کامل در این باره به شما توضیحاتی مفید را ارائه خواهیم داد.

نکات نگهداری از پنجره upvc

قطعات مکانیکی درب و پنجره دوجداره نیازمند روغن کاری در بازه های زمانی بلند مدت هستند تا نهایت در راحتی خود باقی بمانند. روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود مثل روغن چرخ خیاطی انجام شود.

از نزدیک کردن شعله مستقیم آتش, مثلا آتش جوشکاری و … به درب و پنجره دوجداره بپرهیزید.

به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر درب و پنجره دوجداره, چند ماه یکبار آنها را با پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید. این عمل نرمی و انعطاف و تمیزی لاستیک ها از جای اصلی خود خارج نشده باشند.

تغییرات آب و هوایی در طی فصول و تغییرات ابعادی مصالح ساختمانی بر اثر انبساط و انقباض ممکن است موجب شود که ابزار و یراق آلات درب و پنجره دوجداره از رگلاژ خارج شود که با تنظیم مجدد به حالت اولیه باز خواهد گشت.

نگهداری از پنجره upvc

برای تمیز کردن درب و پنجره یو پی وی سی می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید که باعث می شود درب و پنجره دوجداره به خود گرد و غبار نگیرند.

اگر پس از نصب درب و پنجره دوجداره, هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است, باید لیبل روی درب و پنجره دوجداره کنده نشود تا از آسیب به درب و پنجره دوجداره محافظت کند.

در صورت آلوده شدن درب و پنجره دوجداره لازم است تا به دقت پنجره را تمیز کرد تا وجود این مواد موجب کدر شدن سطح پنجره نشود.

طرز استفاده از قفل ها و دستگیره ها را یاد بگیرید و به افراد خانواده یاد دهید تا در اثر استفاده اشتباه و فشار بیش از حد، عمر آن ها کاهش نیابد.

هر چند ماه یکبار لاستیک های درزگیر پنجره را پاک کنید، عایق بندی مناسب پنجره به این لاستیک ها وابسته است.

در صورتی که هنوز کار ساختمان تمام نشده است، برچسب های روی پنجره را نکنید تا از وارد آمدن آسیب به پنجره جلوگیری شود.

در صورتی که در این خصوص نظری دارید می توانید با سیجاندژ در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.