پنجره upvc

نحوه ساخت شیشه دو جدارهپنج شنبه ۲۴, خرداد ۱۳۹۷

نحوه ساخت پنجره upvc

شیشه دو جداره

پنجره upvc امروزه مورد استقبال اغلب افراد قرار گرفته است و افراد می توانند مدل و رنگ مدل نظر خود را انتخاب کرده و پنجره خود را با توجه نیازشان سفارش دهند.
در این مقاله نحوه ساخت شیشه دوجداره را به شما توضیح خواهیم داد.

پنجره های دو جداره در دهه ۱۹۳۰ اختراع شدند و در دهه ۱۹۵۰ به بازار وارد شدند. در بیش از نیم قرن گذشته روش ساخت شیشه های دو جداره بسیار بهبود پیدا کرده و ضریب عایق بندی پنجره دو جداره به شدت افزایش یافته است.
پنجره دوجداره پنجره ای است که دو شیشه دارد و بین آنها با گازی مانند گاز آرگون پر شده است.هدف از دو جداره کردن پنجره، کاهش رسانایی حرارتی و صدایی آن است. پنجره های دو جداره از ضخامت ۳ میلیمتر تا ۱۲ میلیمتر تهیه می شوند. در پنجره UPVC می توان ازشیشه های دارای پوشش و همچنین شیشه های سکوریت نیز استفاده کرد.

معمولاً ضخامت هر دو شیشه دوجداره برابر است. گاهی به دلایل مختلف از جمله امینی یا آکوستیک ضخامت شیشه های پنجره دو جداره متفاوت هستند. شیشه ها با قاب فلزی که اسپیسر نامیده می شود از یکدیگر جدا می شوند. در برخی از انواع پنجره دوجداره جدید، برای کاهش رسانایی حرارتی از مواد کامپوزیت و فوم به عنوان اسپیسر استفاده می شود.
شیشه های دوجداره را کارخانه های شیشه دو جداره با خط تولید مخصوص می سازند.

در ابتدای کار اندازه شیشه دوجداره را مشخص می کنند، سپس اسپیسر ها را توسط دستگاه بریده و قاب شیشه آماده می شود. شیشه ها به اندازه معین شده بریده می شوند و با دستگاه مخصوص شسته می شوند تا کوچکترین لکه ای بر آن ها باقی نماند.
چسب درزگیر (معمولاً پلی ایزو بوتلین) روی هر طرف اسپیسر ریخته شده و شیشه ها روی آن چسبانده می شوند. برای تزریق گاز، دو سوراخ روی اسپیسر شیشه دو جداره ایجاد می شود. شلنگ های تزریق و خروج گاز به شیشه دو جداره وصل شده و آن را از گاز پر می کنند. معمولاً گاز تزریقی به شیشه های دو جداره از نوع آرگون است.
برای حذف رطوبت هوای بین شیشه های دو جداره از ماده جاذب رطوبت استفاده می شود.

با تماس با مشاوران سیجاندژ می توانید با توجه به نیاز خود بهترین درب و پنجره upvc را انتخاب کرده و سفارش دهید و در کمترین زمان تحویل گیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.