پنجره upvc

مقایسه پنجره upvc و پنجره آلومینیومیدوشنبه ۳۱, اردیبهشت ۱۳۹۷

مقايسه پنجره upvc و پنجره آلومينيومي

تفاوت پنجره upvc و پنجره آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی تا چند سال پیش محبوبیت بسیاری داشتند و نسبت به پنجره های آهنی مزیت های بسیاری داشتند. اما بعد از آمدن پنجره های upvc مجبوبیت خود را ا دست دادند و مزایای پنجره های دوجداره بسیار بیشتر از پنجره های آلومینیومی است.

در این مقاله قصد داریم پنجره upvc را با پنجره های آلومینیومی مقایسه کنیم. و تفاوت های این دونوع را برای شما توضیح دهیم.

اگر تمایل دارید در رابطه با مزایای پنجره upvc اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به مقاله مربوه مراجعه کنید.

  • سازگاری با محیط زیست

در حین ساخت پروفیل های آلومینیومی مواد جانبی زیادی تولید می شوند که برای محیط زیست مضر است در حالی که ساخت پروفیل پنجره upvc این مواد جانبی را تولید نمی کند. از طرفی پنجره های upvc مصرف انرژی را کمتر می کنند که به نوبه خود باعث کاهش مصرف سوخت های فسیلی و متعاقب آن کاهش آلودگی محیط زیست می شود.

مقایسه پنجره upvc و پنجره آلومینیومی

  • عایق حرارتی بودن پنجره upvc 

آلومینیوم، رسانای بسیار قوی گرما است و به همین دلیل استفاده از آلومینیوم ضریب حرارتی پنجره را افزایش می دهد. افزایش ضریب حرارتی پنجره باعث اافزایش تلفات انرژی و مصرف بیشتر سوخت های فسیلی می شود. در حالی که پروفیل پنجره upvc دارای رسانایی نسبتاً صفر است و باعث کاهش رسانایی حرارتی پنجره می شود.

  • دوام بالای پنجره upvc

گرچه آلومینیوم در مقابل زنگ زدگی مقاوم است اما رنگ و نمای آن در طول زمان تغییر می کند. آلومینیوم با مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد در حالی که پنجره upvc در مقابل تمام عوامل شیمیایی مقاوم بوده و رنگ و نمای آن در طول زمان تغییر نمی کند.

پنجره های آلومینیومی با بست های مختلف به یکدیگر وصل می شوند ودر حقیقت استحکام پنجره آلومینیومی وابسته به استحکام بست های آن است در حالی که پروفیل های پنجره upvc به یکدیگر جوش می خورند و به همین دلیل کمتر تغییر شکل داده و استحکام آن ها بیشتر است و از طرفی پروفیل ها با استفاده از ناودانی های گالوانیزه استحکام بیشتری پیدا می کنند.

سیجاندژ تولید کننده انواع درب و پنجره های upvc

شما نیز می توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.