پنجره upvc

مشخصات یک پنجره خوبیکشنبه ۲۷, خرداد ۱۳۹۷

مشخصات فنی پنجره upvc

مشخصات یک پنجره خوب چیست؟

استفاده از پنجره های دوجداره امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است. اما جهت خرید موفق و هدفمند بهتر است که قبل از اقدام به خرید در این باره اطلاعاتی کسب نمایید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید.

برای انتخاب پنجره upvc مناسب بهتر است که کمی آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

در این مقاله ما قصد داریم در خصوص مشخصات یک پنجره خوب با شما صحبت کنیم.

بر اساس نظریه آژانس بین المللی حفاظت از محیط زیست ، پنجره ها می توانند عامل هدر رفتن ۲۵ درصد از مقدار انرژی مورد نیاز برای گرم کردن یک خانه و نیز ۵۰ درصد از مقدار انرژی مورد نیاز برای تهویه آن باشند .

همچنین، نصب پنجره های خوب، روش ساده ای برای کاهش گازهای گلخانه ای و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی است.

پنجره های خوب به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که مانع از نفوذ هوا شده و در آب و هوای گرم، گرمای حاصل از تابش خورشید را کاهش دهند. کاهش ورود و خروج هوا و انتقال حرارت، از عوامل مهم در داشتن ساختمان هایی با راندمان انرژی مناسب هستند. این گونه بناها از هدر رفتن گرما در نقاط سرد و اتلاف سرما در مناطق گرم ممانعت می کنند.

به لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی، پنجره ای که بیشتر عایق حرارتی باشد، مناسب تر است.

مشخصات یک پنجره خوب

به طور کلی میزان عایق حرارتی پنجره تابع عوامل زیر است :

  • نوع شیشه مورد استفاده
  • تعداد جداره های شیشه پنجره
  • ضخامت لایه هوایی حدفاصل دو شیشه
  • مقاومت حرارتی یا ضریب هدایتی قاب پنجره
  • نحوه درزبندی در زمان نصب

قاب های پنجره های خوب باید از جنس موادی عایق و با مقاومت و استحکام بالا، مانند فایبرگلاس یا یو پی وی سی باشند. پنجره باید به گونه ای درزبندی شده باشند که در زمستان مانع از خروج هوای گرم شده و در تابستان از خروج هوای سرد جلوگیری نمایند.

شیشه پنجره ها باید حداقل دو جداره باشد، ولی بعضی از انواع آن ها سه یا چهار جداره هستند. در پنجره upvc دو جداره، فضای بین دو شیشه کاملا درزبندی شده است و معمولا با گازهای آرگون یا کریپتون پر می شود.

فاصله بین دو جداره معمولا بین ۶ تا۲۰ میلیمتر است. در صورتی که این فاصله ۱۵ میلیمتر باشد پنجره بیشترین کارایی را خواهد داشت. دو جداره کردن شیشه جلوی عبور نور را نمی گیرد ولی باعث کاهش گرمای خورشید می شود.

با مطالعه این مقاله و همچنین مقاله پنجره upvc می توانید بهترین پنجره را خریداری و نصب کنید. البته نگهداری از پنجره UPVC نیز یکی از مواردی است که بعد از خرید و نصب باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین می توانید جهت مشاوره با سیجاندژ تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.