پنجره upvc

مشخصات شیشه استاندارد پنجره دوجدارهیکشنبه ۱۳, خرداد ۱۳۹۷

مشخصات شیشه استاندارد پنجره دوجداره

پنجره upvc

پنجره upvc امروزه محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است و اغلب افراد با استفاده از این پنجره ها زیبایی و امنیت را در خانه های خود برقرار می کنند. پنجره دوجداره مزایای بسیاری دارد که یکی از این مزایا دارا بودن شیشه دوجداره است.

شیشه استاندارد پنجره دوجداره باید ویژگی هایی داشته باشد که در این مقاله به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد

 

  • استفاده از شیشه های فلوت و درجه A درپنجره دوجداره

وجود هرگونه خال و جوش و یا خط و یا عدم دید شفاف نشان ندهنده این است که لایه های شیشه دوجداره شما گرید A نمی باشد و از شیشه درجه B و یا شیشه شیت استفاده شده است.

 

  • استفاده از اسپیسر آلومینیومی یکپارچه در تولید شیشه دوجداره

اسپیسرهای آلومینیومی بین دوچداره باید بصورت یکپارچه در کنج ها باشد و فقط در یک نقطه و آن هم در یکی از اضلاع بهمدیگر متصل شده باشند. در غیر این صورت شیشه دوجداره شما استاندارد نمی باشد

 

مشخصات شیشه استاندارد پنجره دوجداره

  • استفاده از چسب اولیه تزریقی – بوتیل تزریقی

اسپیسر آلومینیومی توسط بوتیل تزریقی و نه بوتیل نواری، باید به شیشه دوجداره متصل گردد. اگر وقتی شیشه دوجداره را از روبه رو نگاه می کنیم هرگز اسپیسر آلومینیومی دیده نشود و کاملا بصورت یکنواخت توسط چیب پوشانده شده باشد و بصورت یکدست مشکی با چسب ثانویه تلفیق شده باشد ، می توان از وجود بوتیل تزریق مطمئن شد.

 

  • استفاده از چسب ثانویه پلی سولفاید شیشه دوجداره

در تولید شیشه دوجداره از دو نوع چسب اولیه بوتیل و چسب ثانویه پلی سولفاید استفاده می شود.توجه داشته باشید که حتما باید از نوع مرغوب آن و به مقدار کافی استفاده شود.

روش تشخیص آن بدین صورت است که وقتی شیشه دوجداره را از روبه رو نگاه می کنیم دور تا دور آن یک نوار مشکی از چسب دیده می شود که ضخامت و یا پهنای آن حتما حتما باید ۵ میلی متر باشد و یکدست مشکی دیده شود و از زیر آن اسپیسر آلومینیومی دیده نشود .

 

  • دیده شدن سوپاپ گاز

دو عدد سوپاپ گاز باید در یکی از اضلاع شیشه دوجداره بر روی اسپیسر آلومینیومی وجود داشته باشد. اگز گاز آرگون تزریق شده باشد ، سطح داخلی شیشه دوجداره شما با سطح خارجی آن ( سطحی که با محیط بیرون در تماس است) باید اختلاف دما داشته باشد. بدین صورت که داخل گرم و بیرون سرد باشد. اگر هر دو سمت سرد بود نشان این است که گاز آرگون تزریق نشده است.

 

  • تزریق سلی کاژل یا همان مواد رطوبت گیر در داخل اسپیسر ها

در دو ضلع از شیشه دوجداره شما باید سلی کاژل و یا مواد رطوبت گیر تزریق گردد تا رطوبت بین دوجدار را جذب خود نماید. در غیر اینصورت شیشه دوجداره شما بخار می گیرد. وقتی شیشه دوجداره را تکان می دهید اگر صدای جابجایی مثل شن و یا نمک در داخل اسپیسر و شیشه دوجداره شنیده شود، نشان دهنده ی وجود سلی کاژل در داخل اسپیسر است.

 

نظرات خود را با سیجاندژ در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.