پنجره upvc

عملکرد گرمایی پنجره دوجدارهسه شنبه ۲۲, خرداد ۱۳۹۷

عملکرد گرمایی پنجره upvc

عملکرد گرمایی پنجره upvc

پنجره upvc با ویژگی های منحصر به فردی که دارد توانسته جایگاه خود را در بین پنجره های مورد استفاده برای ساختمان ها بالا ببرد و محبوبیت بالایی در این بین پیدا کند.
درب و پنجره upvc مزایای بسیاری دارد که یکی از مزایای بارز آن عایق بندی گرمایی این پنجره است .
در این مقاله ما عملکرد گرمایی پنجره دوجداره را بررسی خواهیم کرد.

می دانید که اگر فاصله بین دو شیشه خیلی کم باشد گرما بیشتر نفوذ می کند و باعث افزایش رسانایی گرمایی می شود. از طرفی اگر فاصله بین دو شیشه خیلی زیاد هم باشد افزایش رسانایی گرمایی رخ می دهد.
بهتر است بدانید که عایق بندی گرمایی زمانی رخ می دهد که فاصله دو شیشه بین ۱۶ تا ۱۹ میلیمتر باشد. فاصله شیشه دو جداره باید نسبت به قاب پنجره upvc مورد استفاده تنظیم گردد. بیشتر پروفیل های upvc موجود در بازار قابلیت استفاده از شیشه های دو جداره با فاصله مناسب را دارند.

عملکرد گرمایی پنجره upvc

در نوع خاصی از پنجره دو جداره برای افزایش عایق بندی حرارتی پنجره دو جداره، هوای بین دو شیشه پنجره دو جداره را تخلیه می کنند. در این نوع پنجره دو جداره، از نوع خاصی از شیشه که دمای ذوب آن پایین آورده شده است به عنوان عامل چسبندگی بین قاب و شیشه اصلی استفاده می کنند.
عایق بندی این نوع پنجره دو جداره به علت حذف پدیده همرفت بسیار بالاتر است. اما نقص این نوع پنجره دو جداره حساسیت بسیار زیاد آن نسبت به اختلاف دمای خارج و داخل ساختمان است.

کاهش انتقال حرارت پنجره upvc

یک راه معمول برای کاهش انتقال حرارت پنجره های دو جداره، پر کردن فضای بین دو شیشه با استفاده از گازی با ضریب انتقال حرارت پایینتر است. در این حالت معمولاً از یک گاز تک اتمی مانند آرگون، کریپتون یا زنون استفاده می شود.
به صورت کلی هرچه گاز از رسانایی کمتری برخوردار باشد می توان فاصله بین دو شیشه را کمتر کرد. به عنوان مثال فاصله بهینه مربوط به آرگون کمتر از هوا و فاصله بهینه مربوط به کریپتون کمتر از آرگون است.
اما با توجه به این که امکان پر کردن فاصله بین دو شیشه با گاز خالص وجود ندارد بیشتر تولید کنندگان ترجیح می دهند که فاصله دو شیشه پنجره دو جداره را بیشتر از فاصله بهینه مربوط به گاز خالص در نظر بگیرند. در پنجره های دو جداره معمولی از گاز آرگون استفاده می شود.

سیجاندژ انواع درب و پنجره upvc را در طرح و رنگ های متنوع تولید می کند. شما می توانید درب و پنجره دوجداره مورد نظر خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با بهترین کیفیت سفارش خود را تحویل بگیرید.
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.