پنجره upvc

تمیز کردن پنجره upvc در زمستاندوشنبه ۲۱, آبان ۱۳۹۷

بعد از خرید درب و پنجره upvc یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد تمیز کردن این پنجره هاست. البته در این مقاله ما قصد داریم تمیز کردن پنجره یو پی وی سی در زمستان را برای شما توضیح دهیم.

اغلب افراد سعی دارند قبل از زمستان پنجره های خود را تمیز کرده و در زمستان اقدام به تمیز کردن پنجره ها نکنند.

باید توجه داشته باشید که اگر پنجره های خانه شما تمیز نباشند با انباشته شدن کثیفی خش و لکه های زیادی بر روی آنها ایجاد می شود.

برای تمیز کردن پنجره یو پی وی سی بهتر است که ابتدا از شرایط آب و هوایی مطلع شوید و در صورت متعادل بودن هوا اقدام به تمیزکاری کنید. تمیز کردن پنجره ها در هوای خیلی سرد یا هوای بادی و بارانی کاری اشتباست.

نکته ی دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد اینکه پنجره ها را در زمان مناسب تمیز کنید. به برخی پنجره ها صبح ها نور آفتاب میخورد و به برخی دیگر فقط بعد از ظهرها نور می تابد. اگر هوای خیلی سرد بود بهتر است که در سایه پنجره را تمیز کنید تا از افتادن خط بر روی آنها جلوگیری شود.

قبل از تمیز کردن پنجره ها حتما کثیفی و گرد و خاک را پاک کنید. زیرا این گرد و غبار در گوشه ها و شیارها جمع می شوند و بر روی مکانیزم باز و بسته شدن پنجره تاثیر منفی می گذارند. اگر مرتب پنجره های منزل خود را تمیز کنید نیازی به زحمت زیاد برای تمیز کردن نیست.

استفاده از آب داغ برای تمیزکردن پنجره ها کاری اشتباست زیرا با اینکار نه تنها پنجره تمیز نمی شود بلکه کقیف تر از قبل خواهد شد و مشکلاتی را به وجود می آورد. از آب خیلی سرد نیز نباید استفاده کنید. بنابراین آب گرم بهترین گزینه برای تمیز گردن پنجره ها است .

اگر نگران این هستید که مایع پاک کننده پنجره بر اثر هوای سرد یخ بزند می توانید از مایع شستشوی جلوی اتومبیل به همراه آب استفاده کنید.از این محلول می توان برای هر نوع شیشه ای استفاده کرد. مزیت مهم این محلول عدم یخ زدگی است.

بعد از پایان کار بهتر است پنجره را به خوبی تی بکشید و یا به روش خود آن را خشک کنید. استفاده از روزنامه گزینه ی مناسبی برای پاک کردن پنجره نیست. استفاده از حوله های ساده و سفید برای تمیز کردن پنجره بسیار مناسب است زیرا درخشش خاصی به پنجره می دهد.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.