پنجره upvc

تاریخچه مختصری از پنجره های UPVCدوشنبه ۰۵, شهریور ۱۳۹۷

تاریخچه مختصری از پنجره های UPVC

در این مقاله قصد داریم تاریخچه مختصری از پنجره های UPVC را برای شما بازگو کنیم تا بیشتر با این محصول آشنا شوید.

در دهه هفتاد تولید شیشه های دوجداره با معرفی پنجره های آلومینیومی آغاز شد که ابتدا پنجره های کشویی را در بر می گرفت.

در دهه هشتاد پنجره های upvc از آلمان در کشورهای مختلف اروپایی معرفی شد و بعد از آن در اکثر جاهای دنیا مطرح شد. البته این پنجره ها نسبت پنجره های قدیمی قیمتی بالاتر دارند.
می دانید که آلومینیوم فلزی سرد است وعایق گرمایی خوبی نمی باشد. به همین دلیل پنجره ها در هوای سر کوهستانی عرق می کنند. اما upvc گرم تر بوده و اشکالات متداول در پنجره آلومینیومی را برطرف می کند.
اوایل تولید پنجره های upvc آغاز شد که این پنجره ها به بیرون باز می شدند. عایق بندی این پنجره ها در قسمت خارجی بود و دستگیره های اهرمی داشتند. بنابراین امنیت بالایی نداشتند.
در آن زمان پنجره های گرجستانی رواج پیدا کردند. همچنین پنل های قاب زده شده یو پی وی سی که به عنوان درب های پیش ساخته به کار می رفتند محبوبیت زیادی در بین مردم داشتند. این درب ها مانند درب های چوبی بودند. کم کم مدل های طرح چوب زیاد شد و تغییری اساسی در ظاهر خانه ها دادند. البته هنوز درب و پنجره های یو پی وی سی تولید نشده بودند.

تاریخچه مختصری از پنجره های UPVC
در دهه نود میلادی و تا سال دو هزار پنجره upvc محبوبیت زیادی پیدا کرد. در این زمان پنجره های یو پی وی سی تولید شده اغلب دارای خصوصیات زیر بودند:
• از داخل عایق بندی شده بودند
• از امنیت بیشتری برخوردار بودند
• قاب های ظریف تر و تمیزتری داشتند
• درزگیرهایی که برای این پنجره ها به کار برده می شد، به خوبی در جای خود فیکس نمی شدند، سیاه رنگ بودند، و بیش از اندازه بزرگ بودند.

با تولید درزگیرهای سفید پنجره های یو پی وی سی فروش بهتری پیدا کردند وجذابیت آنها افزایش یافت. اما مشکلی که در این بین وجود داشت ظاهر نازیبا پنجره ها با درزگیرهای سفید در زمان کثیفی بود. همین امر سبب شد که مجدد درزگیرهای سیاه مورد استفاده قرار بگیرند.

انقلابی در پنجره upvc

در سال ۲۰۱۰ انقلابی در عایق بندی پنجره یو پی وی سی ایجاد شد. خواسته های افراد بدین صورت بود:
آنها علاقه مند به نصب پنجره های متنوع و زیبا بودند که در حالی که نیازهای آنها را برآورده می کند نگهداری آسانی نیز داشته باشد و ظاهر آنها ساده نباشد.
دارا بودن مزایای فوق باعث شد که استقبال از این پنجره ها روز به روز افزایش یابد.
اکنون درب و پنجره های upvc با کیفیت بالایی که دارند و مزایایی که قابل توجه است توانسته اند جایگزین پنجره های قدیمی شوند و با قیمتی مناسب در اختیار افراد قرار بگیرند.
در واقع ده سال پیش تولد دوباره پنجره upvc بود .مشتریان می توانند انواع مختلف پنجره های upvc را با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنند.

برای خرید و نصب درب و پنجره UPVC می توانید با سیجاندژ تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.