پنجره upvc

اهمیت نصب پنجره دوجداره upvcچهارشنبه ۲۴, مرداد ۱۳۹۷

اهمیت نصب پنجره دوجداره upvc

در زمان تعویض پنجره های قدیمی ، هرچند که محصول خریداری شده با کیفیت باشد باید به نوع نصب آن نیز دقت کنید و پیشنهاد می کنیم از یک تیم متخصص برای این کار استفاده کنید. اهمیت نصب پنجره دوجداره upvc بسیار زیاد است زیرا نصب غیر اصولی می تواند شما را با انبوهی از مشکلات رو برو کند و شما کیفیت و کارایی اصلی پنجره های یو پی وی سی را به چشم نبینید. پس بهتر است از همان ابتدا مراحل را به درستی پشت سر بگذارید تا در نهایت بتوانید از محصول خود و تاثیرات آن در محیط لذت ببرید.

قیمت پنجره های یو پی وی سی بستگی به شیوه تولید و مقدار مصرفی پروفیل، یراق آلات و شیشه ها در آن دارد. به طور کلی قیمت با توجه به روند ساخت هر یک از تولید کننده ها بستگی دارد و شما حتما از فروشنده بخواهید که قیمت را به صورت شفاف با نرم افزار تولید محاسبه کند تا اطلاع دقیقی راجب متریال مصرفی و هم جنس آن پیدا کنید و در نهایت مطمئن باشید هزینه مصرفی به نفع خریدار است.

علت تفاوت قیمت ها این است که هر تولید کننده با توجه به شرایط خود از پروفیلهای متفاوت استفاده می کند و این پروفیلها بسته به نوع مرغوبیت خود دارای قیمت متفاوت هستند و این کاملا واضح است پروفیل با قیمت پایین تر از مرغوبیت پایین تری نیز برخوردار است.این مساله در یراق آلات و شیشه های پنجره یو پی وی سی نیز صدق می کند اما متاسفانه همیشه استفاده از جنس نامرغوب به ضرر مشتری تمام می شود.

همانطور که در بالا اشاره شد استفاده از دستگاه های چهار سر جوش و سی ان سی در روند تولید نیز می تواند کیفیت نهایی محصول را بالا ببرد اما به دلیل نبود فضای مناسب در بعضی از کارگاه های کوچک زیرزمینی و اعمال هزینه برای آنها کیفیت نهایی کاهش پیدا می کند.

اهمیت نصب پنجره دوجداره upvc

گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه یکی از عوامل استحکام پنجره یو پی وی سی است و حکم یک اسکلت را در پنجره ایفا می کند.مقاومت پنجره را بالا می برد و باید در تمام قابها مورد استفاده قرار گیرد. متاسفانه بعضی از تولید کنندگان به بهانه های مختلف به درستی از آن استفاده نمی کنند که این امر باعث نصف شدن عمر این پنجر ها می شود.

ماستیک در پنجره های یو پی وی سی

در محل اتصال درب و پنجره با دیواره ها ، سقف یا کف فضاهای خالی ایجاد می شود که این فضارا با استفاده از ماستیکها پر می کنند. این ماستیکها از ترکیبات همان یو پی وی سی ها ساخته شده است که دارای خاصیت چسبندگی و ارتجاعی بسیار بالایی است.

انواع پروفیل

پنجره upvc از شکلهایی مختلف پروفیل استفاده می کند که هر یک کارکرد مخصوص به خود را دارد. این پروفیلها در زمان تولید و اجرا باید باید دارای مقاطع کامل باشد تا در طول زمان دچار از هم پاشیدگی نگردد.

این پروفیلها عبارتند از:

 • پروفیل لنگه پنجره که در قاب پنجره استفاده می شود و برخلاف ظاهر ظریف مقاومت بسیار بالایی دارند.
 • پروفیل فریم پنجره دارای مقطع مسطح کف می باشد.
 • پروفیل لوله آدابتور که در زاویه ها و برای سهولت در ایجاد چرخش قابها استفاده می شود.
 • پروفیل فریم بزرگ و ۵ کاناله که دارای شبکه های داخلی است و برای استحکام پروفیل کاربرد دارد و نقش مانع یا عایق آلودگی های محیطی و صوتی را ایفا می کند.
 • پروفیل میانی که در ستونهای دو قاب و برای شیشه ها مورد استفاده است.
 • پروفیل لنگه درب که با پروفیل پنجره متفاوت است و نقش اساسی را در مقاومت درب ها ایفا می کند و اندازه آن با توجه به دربهای مختلف متفاوت است.
 • پروفیل لنگه درب بیرون باز شو که مخصوص دربهایی است که به سمت بیرو باز می شوند استفاده می شود.

اهمیت نصب پنجره دوجداره upvc 1

انواع بازشوها

پنجره یو پی وی دو حالته بازشوهایی هستند که  علاوه بر باز وبسته شدن در محور عمودی به شکل اوریب نیز باز می شوند که این حالت علاوه بر زیبایی مناسب تهویه هوا نیز است.

درب دو جداره upvc از پروفیلهای مخصوص به خود استفاده میکنند و دارای  مقاومت و استحکام بسیار بالایی هستند.

پنجره های یو پی وی سی تک حالته بر خلاف دوحالته فقط در محور عمودی باز و بسته می شوند و قیمت پایین تری نیز دارند.

پنجره های یو پی وی سی دارای حالت ثابت نیز هستند که اصلا باز یا بسته نمی شوند و به دلیل نداشتن هیچ گونه یراق و دستگیره ای قیمت بسیار پایین تری نیز خواهند داشت.

پنچره های فولکس واگنی بر خلاف مدلهای قبلی به صورت فولکس واگنی باز می شوند و از نظر آکوستیک بسیار کارآمدتر و به دلیل استفاده از گرانترین نوع یراق آلات قیمت بالاتری را نیز دارد.

پنجره های باز شو کلنگی و سایبانی بیشتر در سرویسها و راه پله ها و نواحی صنعتی یا در حمام ها مورد استفاده قرار می گیرد که البته زیبایی و کارکرد مخصوص به خود را دارد.

پنجره های دو لنگه باز شوی فرانسوی که دارای دولنگه در است و پروفیل میانی برداشته شده است و بیشتر در خانه هایی که دارای نمای زیبا هستند یا ساختمانهایی که برای عبور تجهیزات بزرگ است مورد استفاده قرار می گیرند.

یراق آلات پنجره یو پی وی سی هم با این که هر روز در حال تکامل است و تنوع زیادی دارد اما می توان به طور کلی به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • یراق یک طرفه
 • یراق دوطرفه
 • یراق کشویی (یراق کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک، یراق کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک )
 • یراق تاشو

به هر حال در نصب پنجره یو پی وی سی باید نهایت دقت را به عمل آورید و تیم متخصصی را برای اینکار انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را شاهد باشید.

سیجاندژ تولید کننده پنجره دوجداره upvc و پنجره upvc ضد سرقت است که بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد داد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما خواهیم بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.