پنجره upvc

انواع یراق آلات پنجره upvcچهارشنبه ۱۶, خرداد ۱۳۹۷

انواع یراق آلات پنجره upvc

یراق آلات

در این مقاله می خواهیم در رابطه با انواع یراق آلات پنجره upvc با شما صحبت کنیم. ابتدا لازم است با تعریف یراق آلات آشنا شوید.

به مجموعه قفل و لولا و دستگیره و اسپانولیت و سایر قطعات فلزی نصب شده بر روی پنجره گفته می‌شود . با توجه به نوع یراق‌آلاتی که در درب و پنجره‌های UPVC بکار می‌رود انواع مختلف بازشو قابل ساخت می‌باشد که انواع آن بدین صورت است:

  • تک حالته (Turn)
  • کلنگی (Tilt)

کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است. انواع اسپانولیت در این یراق پیشنهاد می‌شود.

  • دو حالته (Tilt &Turn)

ویژگی این سیستم، باز شدن پنجره بر روی دو محور بصورت عمودی و افقی است. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گرد و غبار و کاهش آلودگی صوتی تا ۴۰ دسی‌بل با شیشه دوجداره استاندارد و ۷۰ دسی‌بل با شیشه ۳ جداره استاندارد می‌باشد.

یکی از مزایای این نوع پنجره استفاده از حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده‌ها و در عین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت باز و حتی در هنگام وزش باد و طوفان است.

انواع یراق آلات پنجره upvc

یکی از مزایای پنجره کشویی این است که در هنگام باز شدن، فضای داخلی را اشغال نمی‌کند و جلوی پرده نصب شده را نمی‌گیرد به همین دلیل در برخی از قسمت‌های ساختمان استفاده می‌شود ولی به دلیل وجود فاصله‌ای که برای قرار دادن ریل‌ها و حرکت لنگه بر روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد (گرچه با مویی‌ها و لاستیک‌های خاص پر می‌شود) بهره‌وری کمتر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی، گرد و خاک و سر و صدا نسبت به انواع دیگر بازشوها دارد.

بهتر است بدانید که پروفیل‌های کشویی از پروفیل‌های معمولی ضخیم‌تر و سنگین ‌تر می‌باشد و گران تر هستند.

  • فولکس واگنی (Tilt & Sliding)

این پنجره جایگزینی است برای پنجره کشویی، یراق‌آلات آن از قیمت بالایی برخوردار بوده و پروفیل آن از نوع پروفیل UPVC است.

  • تاشو

این نوع پنجره به صورت آکاردئونی جمع شده و در یک کنار قرار می‌گیرد. در پنجره‌ها و درب‌های با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشن‌هایی که یک فضا را بطور موقت از فضای دیگر جدا می‌کند و لزوماً باید در برخی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارند. پروفیل و یراق آن متفاوت و از انواع دیگر پنجره‌ها گرانتر است.

  • دولنگه بازشوی مولیون متحرک (French)

دو لنگه درب یا پنجره به همراه ستون وسط باز می‌شوند. در هنگام باز بودن دو لنگه هیچ پروفیل یا ستونی وسط نیست.

می توانید نظرات خود را در سیجاندژ با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.