پنجره upvc

استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جدارهشنبه ۱۹, خرداد ۱۳۹۷

استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

دلیل استفاده از گاز آرگون در پنجره upvc

پنجره upvc امروزه بسیار استفاده می شود. استفاده از پنجره دوجداره یک امر مهم در ساخت و ساز بشمار می رود که دلایل بسیاری دارد. بطور مثال عایق بندی این پنجره ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است . بهتر است بدانید که در بین شیشه های پنجره upvc از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی بسیار کمی دارد. جالب است بدانید که هوای معمولی رسانایی حرارتی پایینی دارد. اگر فاصله بین دو شیشه دوجداره را با گازی که رسانایی کمتر از هوا دارد مانند گاز آرگون پر کنید ، سطح عایق بندی حرارتی شیشه دوجداره بالا می رود. در این مقاله قصد داریم در رابطه با استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره با شما صحبت کنیم.

استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

دلیل استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره

استفاده از آرگون در پنجره های دو جداره دارای مزایای بسیار زیادی است. آرگون گازی نجیب است. بدین معنی که با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد. آرگون، گازی بدون بو، مزه و غیر آتش زا است. آرگون علاوه بر کاهش رسانایی گرمایی بین دو شیشه پنجره دو جداره، با کمتر کردن مقدار همرفت در فضای دو شیشه از اتلاف گرمایی بیشتر جلوگیری می کند. علاوه بر این تهیه آرگون آسان و ارزان است.

بنابراین می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده کرد. به صورت یک قانون عمومی می دانیم که غلظت گاز درون پنجره دو جداره باید بیش از ۹۰ درصد باشد. در طول زمان این غلظت کم می شود. مقدار کم شدن این غلظت چیزی حدود ۰٫۵ تا ۱ درصد است. کیفیت پنجره دو جداره ای که از آرگون پر شده باشد تا زمانی که غلظت گاز آرگون به ۷۵ درصد نرسد تغییری نخواهد کرد. بنابراین پنجره دوجداره ای که با گاز آرگون پر شده باشد حداقل ۲۰ سال رسانایی عالی خواهد داشت.

گاز دیگری که برای استفاده در پنجره های دوجداره مناسب است، گاز کریپتون است که در فاصله های کمتر از ۸ میلی متر عملکرد بهتری خواهد داشت. اما از گاز آرگون خیلی گرانتر است. به همین دلیل استفاده از آن به صرفه نمی باشد.

سیجاندژ تولید کننده انواع درب و پنجره upvc
می توانید نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.