پنجره upvc

استفاده از آرگون در پنجره upvcچهارشنبه ۲۶, اردیبهشت ۱۳۹۷

استفاده از آرگون در پنجره upvc

شاید برای شما نیز سوال باشد که دلیل محبوبیت پنجره upvc چیست؟

عایق بندی مناسب صدا و گرما می تواند یکی از دلایل مهم محبوبیت این پنجره ها باشد.

بهتر است بدانید که هوای معمولی رسانایی حرارتی پایینی دارد. با پر کردن فاصله دو شیشه دوجداره با گازی  که رسانایی کمتری از هوا دارد مانند گاز آرگون، می تان سطح عایق بندی حرارتی شیشه دوجداره را بالا برد.

دلیل استفاده از آرگون را در پنجره های دو جداره

استفاده از آرگون در پنجره upvc دارای مزایای بسیار زیادی است. آرگون گازی نجیب است. بدین معنی که با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد. آرگون، گازی بدون بو، مزه و غیر آتش زا است. آرگون علاوه بر کاهش رسانایی گرمایی بین دو شیشه پنجره دو جداره، با کمتر کردن مقدار همرفت در فضای دو شیشه از اتلاف گرمایی بیشتر جلوگیری می کند.

استفاده از آرگون در پنجره upvc

همچنین  تهیه آرگون آسان و ارزان است. بنابراین می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده کرد. به صورت یک قانون عمومی می دانیم که غلظت گاز درون پنجره دو جداره باید بیش از ۹۰ درصد باشد.

با گذشت زمان این غلظت کم می شود. مقدار کم شدن این غلظت چیزی حدود ۰٫۵ تا ۱ درصد است. کیفیت پنجره دو جداره ای که از آرگون پر شده باشد تا زمانی که غلظت گاز آرگون به ۷۵ درصد نرسد تغییری نخواهد کرد. بنابراین پنجره دوجداره ای که با گاز آرگون پر شده باشد حداقل ۲۰ سال رسانایی عالی خواهد داشت.

گاز کریپتون نیز گازی است که برای استفاده در پنجره های چند جداره مناسب است. با توجه به اینکه کریپتون در فاصله های کوچک کمتر از ۸ میلیمتر بهتر عمل می کند، در پنجره های سه جداره و چهار جداره بیشتر استفاده می شود. کریپتون حدود ۲۰۰ برابر از آرگون گرانتر است، بنابراین استفاده از آن در پنجره های دو جداره معمولی دارای صرفه اقتصادی نیست.

منتظر نظرات شما در سیجاندژ هستیم.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای سیجاندژ محفوظ است.